Archive for the Category "Nezařazené"

 Srdečně vás zveme na besedu o tématu, které je v jarních měsících poměrně populární, a sice o detoxikaci, čili zbavení se toxinů, a to jak v tělesné, tak i v duševní rovině. Ve čtvrtek 12. dubna od 17 hodin, v prostorách Městské knihovny Velká Bíteš. Hostem této přednášky bude paní Věra Pokorná.

Nebudeme mluvit pouze o obecných zásadách, ale i o praktických tipech ověřených vlastní zkušeností. Nepůjde o odbornou přednášku, spíše o přátelské posezení se sdílením zkušeností z oblasti zdravého životního stylu. Paní Pokorná by se ráda jakožto věřící člověk na danou problematiku podívala i z pohledu křesťanství.
Těšit se můžete i na drobné občerstvení – bezlepkové moučníky, kávu a čaj a možná i nějaké další zdravé a chutné překvapení.

Hana Vokřínková, Věra Pokorná

Category: Nezařazené  | Leave a Comment

Srdečně Vás zveme na 2. ročník turnaje ve florbalu, který se bude konat 9.12.2017 ve Velkém Meziříčí.

Category: Nezařazené  | Leave a Comment

Dnešní doba klade vysoké nároky na všechny, dětmi ve školách počínaje až po lidi v nejlepším věku, po kterých se v zaměstnání vyžadují stále vyšší výkony, mnohdy je zde také tlak na zvyšování kvalifikace, znalostí a dovedností. I doma má každý svoje povinnosti a tak je dnes mnoho lidí unavených. Únava je vlastně přirozenou reakcí organismu na zátěž a je to signál pro tělo, aby si odpočinulo. Pokud ale únava přetrvává dlouhodobě a člověku nepomáhá se pořádně vyspat, může se rozvinout do chronického stavu, případně se mohou přidat další fyzické i psychické potíže. Chtěla bych vás pozvat na besedu o únavě, jejích příčinách a také o zdravém životním stylu, kde nebudeme mluvit pouze o obecných zásadách, ale představím vám svoje praktické typy a rady ověřené vlastní zkušeností. Ráda bych se s vámi také podělila o svoje vlastní zkušenosti z období, kdy jsem onemocněla chronickým únavovým syndromem, o tom, co nastartovalo moje uzdravování a co jsem se v tomto nelehkém období naučila.

Těšit se můžete i na drobné občerstvení – bezlepkové moučníky, kávu a čaj a možná i nějaké další zdravé a chutné překvapení.

Nepůjde o odbornou přednášku, spíše o přátelské posezení se sdílením zkušeností.

Beseda se bude konat ve čtvrtek 12. 10. 2017 v 17. hodin v prostorách na Masarykově náměstí č. 5 v 1. patře (na pavlači).

Bible, Matouš 11:28 Pojďte ke mně, všichni, kdo se namáháte a jste obtíženi břemeny, a já vám dám odpočinout.

Na setkání s vámi se těší Věra Pokorná (AC Velká Bíteš)

Category: Nezařazené  | Leave a Comment

V neděli ráno, když jsem se chystala do sboru, mi před očima proběhl krátký příběh, jakoby kousek dokumentárního snímku se silným poselstvím. Viděla jsem člověka, byl to křesťan a seděl ve zvláštním vozíku, který měl dvě kola. Vypadal trochu jako vozík, který se používá při závodech s koňmi. Ten člověk seděl na sedátku, které bylo dřevěné a hladké, jakoby z nalakované překližky a mělo pás na připoutání. Vozík netáhl kůň a nedal se řídit, měl totiž zvláštní pohon a řízení – byla to Boží vůle.

Křesťan v příběhu se nepřipoutal, říkal si, že se zvládne jen tak držet, a pokud bude potřebovat na chvíli vystoupit, bude to mít rychlejší. Vozík jel přes různé nerovnosti, díry, občas nadskočil a to způsobilo, že člověk ze sedátka vypadl na zem. Musel pak vstát, vozík doběhnout a naskočit, protože ten se nezastavil, jel dál, jen někdy trochu zpomalil. Náš člověk už byl dost unavený a potlučený, než si konečně řekl, že si zapne pás. Jakmile si ho zaklapnul, vozík zrychlil a dokonce chvílemi i vzlétl.

Pochopila jsem, že ten pás znamená úplné odevzdání se Bohu, to, že se k Němu připoutám a nechám Ho, aby On vedl můj život. Je to velmi blízký vztah s Ním. Znamená to, že nechci sám naplňovat Boží vůli, mít na tom nějaké zásluhy, být spokojený se svým výkonem, protože to je pro člověka nebezpečné (pýcha). Nebo se namáhat a vysilovat tam, kde je potřeba Boží zásah a moudrost. Bůh má být oslaven tím, že plníme Jeho vůli. Pokud se sami snažíme o naplňování Boží vůle, Bůh dopustí občas nějaký ten pád na kolena, abychom si uvědomili, že potřebujeme Jeho sílu a vedení. Když poslechneme, „nasedneme“ do plnění Boží vůle a s důvěrou necháme Boha skrze nás jednat, uvidíme zázraky a nebudeme duchovně potlučení a vyčerpaní.

Uvědomila jsem si, že i když vím, že určité věci, které mám udělat, jsou Boží vůle, občas se nechám strhnout nadšením a vkládám do toho svou sílu a námahu, někdy jsem netrpělivá. Občas se to pro mě pak stane těžkým břemenem. Na druhou stranu jsem několikrát v údivu sledovala, jak Bůh jednal ve zdánlivě neřešitelných nebo těžkých situacích, když jsem s důvěrou předala tyto věci Jemu.

Díky Bohu za Jeho trpělivost s námi a za to, že má pro každého plán cesty. Díky Mu za to, že On je ten, kdo řídí můj život, protože je moudrý a má mě moc rád. Chci mít vždy zapnutý ten pás, abych nikdy nevypadla z toho vozíku, který řídí můj milující Otec.

Ať vám všem Bůh moc požehná.

Věra Pokorná

Category: Nezařazené  | Leave a Comment

V neděli 25. června se naše nedělní shromáždění ve Velkém Meziříčí nekoná, protože budeme na společném sborovém víkendu v kempu letní den.

Category: Nezařazené  | Leave a Comment

Tuto neděli 14. května se společné shromáždění ve Velkém Meziříčí a ve Velké Bíteši nekoná. Společně vyrazíme na oblastní bohoslužbu v Nesovicích.

Více informací o akci:

- na oběd bude opět bageta + po obědě a seminářích budeme grilovat klobásky
- sál je velmi blízko nádraží ČSD - dá se dojet velmi dobře vlakem
- dětská besídka bude pro děti 4-10 let jen za dobrého počasí a to jen během bohoslužby - nutné venkovní oblečení (nemůžeme zajistit vhodné místo pro besídky)
- po obědě a seminářích bude možnost sportovních aktivit - vezměte si s sebou vhodné oblečení
Category: Nezařazené  | Leave a Comment

   

Category: Nezařazené  | Leave a Comment

Právě se nacházíme v posledním měsíci v roce, kdy tou nejdůležitější a nejočekávanější událostí jsou vánoční svátky. Někdo se na ně hodně těší, někdo je naopak moc nemusí z různých důvodů. Já osobně mám vánoční i ten předvánoční čas velmi ráda. Mám ráda vůni čerstvě upečeného cukroví, vánoční výzdobu, vůni jehličí, koledy a také se těším na to, že svoje blízké překvapím nějakým dárečkem. Další věcí, na kterou se o svátcích těším, je odpočinek od pracovních povinností a také chvíle strávené s rodinou. Často se mi ale stává, že, když ty toužebně očekávané svátky přijdou, pro práci kolem občerstvení, výzdoby, přípravy a také díky mnoha návštěvám, najednou zjistím, že vše moc rychle uteklo a moje očekávání pohody se tak úplně nenaplnilo. Vrátím se zpět do zaběhnutých kolejí s pocitem určitého zklamání.

Nedávno jsem slyšela zamyšlení o tom, že mnoho lidí je vlastně pořád nespokojených. Buď vzpomínají na příjemné zážitky v minulosti, nebo se těší na něco úžasného, co je teprve čeká. A vlastně v současnosti, kdy probíhá jejich každodenní život, neprožívají radost a uspokojení. Uvědomila jsem si, že je na tom kus pravdy a že to tak také občas mám. Možná to někteří z vás znají. Jak z toho ven? Jak žít každý den s radostí a užívat si toho, kým jsem, co mám a co dělám bez ohledu na okolnosti?

V Božím slově je napsáno, že se máme stále radovat, to znamená v každém okamžiku, právě teď. Co v životě člověka způsobí takovou radost? Moje osobní zkušenost je taková: Mám velkou radost z toho, že jsem Boží dítě, že o mě platí, že mě Pán Ježíš nikdy neopustí, protože mi to slíbil ve svém slově a že nikdo a nic mě neoddělí od Jeho lásky. Duch svatý je ve mně a pomáhá mi rozumět tomu, co se děje, co mám dělat a připomíná mi to, že jsem Boži milovaná dcera. Vždy, když si tohle všechno uvědomím, nezáleží na tom, jak se zrovna cítím, jaké řeším problémy, prostě mě zaplaví vnitřní radost a pokoj.

Bůh za to, abych mohla mít s Ním vztah jako dcera s Otcem, zaplatil velmi vysokou cenu. Jeho Syn, Pán Ježíš, nesmírně trpěl, On vzal moje hříchy na sebe a nechal se potrestat místo mě, aby nic nebránilo tomu přijít do Boží blízkosti. Je to důvod k velké vděčnosti Bohu a radosti z toho, co díky tomu mám. Můj Otec je Bůh, je to Král, tím pádem jsem princezna Božího království :) .

Vánoce (i když mají kořeny v pohanství) jsou tak, jak je vnímáme jako křesťané, oslavou narození Ježíše, Božího Syna a Spasitele (zachránce). Kéž by se lidé v tuto dobu zastavili a přemýšleli o tom, co že se vlastně v Betlémě kdysi stalo, proč se Ježíš narodil, jak žil a proč umíral na kříži. Nejlepší by bylo přečíst si o tom v Bibli, v evangeliích :) .

Přeji vám všem požehnaný předvánoční čas a stálou radost a pokoj v srdci bez ohledu na okolnosti. A taky ať se vám podaří cukroví a užijete si vše bez shonu a starostí :) .

Věra Pokorná

Category: Nezařazené  | Leave a Comment

Florbal – propozice turnaje 10. 12. 2016

Category: Nezařazené  | Leave a Comment

Všechny Vás srdečně zdravím,

rád bych Vás touto cestou všechny informoval, že v sobotu 19. 11. a následně pak v neděli u nás bude sloužit Dr. Kameel Majdali. V sobotu proběhne přednáška na téma Porozumění době, ve které se bude zabývat biblickými proroctvími a současnými světovými událostmi. Akce je určena i pro veřejnost. Věřím, že kdo z nás bude moci, tak také přijde. V současné době se zpracovávají pozvánky a malé plakátky, takže je budeme mít k dispozici určitě už zítra – alespoň ve V.M. Prosím, modleme se za tuto akci, možná na příští týden vyhlásíme i půst (to je ještě v řešení) a přemýšlejte, koho můžete pozvat. Věřím, že Duch svatý Vás povede a ukáže Vám ty lidi. Jsem Pánu vděčný, že jsem včera mohl dojednat pronájem. Akce proběhne v JC v loutkové scéně – je to prostor, kam se vejde sto lidí, je to na náměstí, pouze se sejde pár schodů a budeme v odděleném prostoru, kde jsou toalety i malá šatna.

V neděli se můžeme těšit na shromáždění, kde bude zvláštní důraz na Ducha svatého a Jeho působení. Začátek je jako vždy v 10 hod.

Ještě jednou moc prosím, abychom se za všechno a všechny modlili. Ať se vše děje k Boží slávě.

Bůh Vám žehnej,

F. Kam.

Category: Nezařazené  | Leave a Comment