Archive for the Category "Nezařazené"

Dnešní doba klade vysoké nároky na všechny, dětmi ve školách počínaje až po lidi v nejlepším věku, po kterých se v zaměstnání vyžadují stále vyšší výkony, mnohdy je zde také tlak na zvyšování kvalifikace, znalostí a dovedností. I doma má každý svoje povinnosti a tak je dnes mnoho lidí unavených. Únava je vlastně přirozenou reakcí organismu na zátěž a je to signál pro tělo, aby si odpočinulo. Pokud ale únava přetrvává dlouhodobě a člověku nepomáhá se pořádně vyspat, může se rozvinout do chronického stavu, případně se mohou přidat další fyzické i psychické potíže. Chtěla bych vás pozvat na besedu o únavě, jejích příčinách a také o zdravém životním stylu, kde nebudeme mluvit pouze o obecných zásadách, ale představím vám svoje praktické typy a rady ověřené vlastní zkušeností. Ráda bych se s vámi také podělila o svoje vlastní zkušenosti z období, kdy jsem onemocněla chronickým únavovým syndromem, o tom, co nastartovalo moje uzdravování a co jsem se v tomto nelehkém období naučila.

Těšit se můžete i na drobné občerstvení – bezlepkové moučníky, kávu a čaj a možná i nějaké další zdravé a chutné překvapení.

Nepůjde o odbornou přednášku, spíše o přátelské posezení se sdílením zkušeností.

Beseda se bude konat ve čtvrtek 12. 10. 2017 v 17. hodin v prostorách na Masarykově náměstí č. 5 v 1. patře (na pavlači).

Bible, Matouš 11:28 Pojďte ke mně, všichni, kdo se namáháte a jste obtíženi břemeny, a já vám dám odpočinout.

Na setkání s vámi se těší Věra Pokorná (AC Velká Bíteš)

Category: Nezařazené  | Leave a Comment

V neděli ráno, když jsem se chystala do sboru, mi před očima proběhl krátký příběh, jakoby kousek dokumentárního snímku se silným poselstvím. Viděla jsem člověka, byl to křesťan a seděl ve zvláštním vozíku, který měl dvě kola. Vypadal trochu jako vozík, který se používá při závodech s koňmi. Ten člověk seděl na sedátku, které bylo dřevěné a hladké, jakoby z nalakované překližky a mělo pás na připoutání. Vozík netáhl kůň a nedal se řídit, měl totiž zvláštní pohon a řízení – byla to Boží vůle.

Křesťan v příběhu se nepřipoutal, říkal si, že se zvládne jen tak držet, a pokud bude potřebovat na chvíli vystoupit, bude to mít rychlejší. Vozík jel přes různé nerovnosti, díry, občas nadskočil a to způsobilo, že člověk ze sedátka vypadl na zem. Musel pak vstát, vozík doběhnout a naskočit, protože ten se nezastavil, jel dál, jen někdy trochu zpomalil. Náš člověk už byl dost unavený a potlučený, než si konečně řekl, že si zapne pás. Jakmile si ho zaklapnul, vozík zrychlil a dokonce chvílemi i vzlétl.

Pochopila jsem, že ten pás znamená úplné odevzdání se Bohu, to, že se k Němu připoutám a nechám Ho, aby On vedl můj život. Je to velmi blízký vztah s Ním. Znamená to, že nechci sám naplňovat Boží vůli, mít na tom nějaké zásluhy, být spokojený se svým výkonem, protože to je pro člověka nebezpečné (pýcha). Nebo se namáhat a vysilovat tam, kde je potřeba Boží zásah a moudrost. Bůh má být oslaven tím, že plníme Jeho vůli. Pokud se sami snažíme o naplňování Boží vůle, Bůh dopustí občas nějaký ten pád na kolena, abychom si uvědomili, že potřebujeme Jeho sílu a vedení. Když poslechneme, „nasedneme“ do plnění Boží vůle a s důvěrou necháme Boha skrze nás jednat, uvidíme zázraky a nebudeme duchovně potlučení a vyčerpaní.

Uvědomila jsem si, že i když vím, že určité věci, které mám udělat, jsou Boží vůle, občas se nechám strhnout nadšením a vkládám do toho svou sílu a námahu, někdy jsem netrpělivá. Občas se to pro mě pak stane těžkým břemenem. Na druhou stranu jsem několikrát v údivu sledovala, jak Bůh jednal ve zdánlivě neřešitelných nebo těžkých situacích, když jsem s důvěrou předala tyto věci Jemu.

Díky Bohu za Jeho trpělivost s námi a za to, že má pro každého plán cesty. Díky Mu za to, že On je ten, kdo řídí můj život, protože je moudrý a má mě moc rád. Chci mít vždy zapnutý ten pás, abych nikdy nevypadla z toho vozíku, který řídí můj milující Otec.

Ať vám všem Bůh moc požehná.

Věra Pokorná

Category: Nezařazené  | Leave a Comment

V neděli 25. června se naše nedělní shromáždění ve Velkém Meziříčí nekoná, protože budeme na společném sborovém víkendu v kempu letní den.

Category: Nezařazené  | Leave a Comment

Tuto neděli 14. května se společné shromáždění ve Velkém Meziříčí a ve Velké Bíteši nekoná. Společně vyrazíme na oblastní bohoslužbu v Nesovicích.

Více informací o akci:

- na oběd bude opět bageta + po obědě a seminářích budeme grilovat klobásky
- sál je velmi blízko nádraží ČSD - dá se dojet velmi dobře vlakem
- dětská besídka bude pro děti 4-10 let jen za dobrého počasí a to jen během bohoslužby - nutné venkovní oblečení (nemůžeme zajistit vhodné místo pro besídky)
- po obědě a seminářích bude možnost sportovních aktivit - vezměte si s sebou vhodné oblečení
Category: Nezařazené  | Leave a Comment

   

Category: Nezařazené  | Leave a Comment

Právě se nacházíme v posledním měsíci v roce, kdy tou nejdůležitější a nejočekávanější událostí jsou vánoční svátky. Někdo se na ně hodně těší, někdo je naopak moc nemusí z různých důvodů. Já osobně mám vánoční i ten předvánoční čas velmi ráda. Mám ráda vůni čerstvě upečeného cukroví, vánoční výzdobu, vůni jehličí, koledy a také se těším na to, že svoje blízké překvapím nějakým dárečkem. Další věcí, na kterou se o svátcích těším, je odpočinek od pracovních povinností a také chvíle strávené s rodinou. Často se mi ale stává, že, když ty toužebně očekávané svátky přijdou, pro práci kolem občerstvení, výzdoby, přípravy a také díky mnoha návštěvám, najednou zjistím, že vše moc rychle uteklo a moje očekávání pohody se tak úplně nenaplnilo. Vrátím se zpět do zaběhnutých kolejí s pocitem určitého zklamání.

Nedávno jsem slyšela zamyšlení o tom, že mnoho lidí je vlastně pořád nespokojených. Buď vzpomínají na příjemné zážitky v minulosti, nebo se těší na něco úžasného, co je teprve čeká. A vlastně v současnosti, kdy probíhá jejich každodenní život, neprožívají radost a uspokojení. Uvědomila jsem si, že je na tom kus pravdy a že to tak také občas mám. Možná to někteří z vás znají. Jak z toho ven? Jak žít každý den s radostí a užívat si toho, kým jsem, co mám a co dělám bez ohledu na okolnosti?

V Božím slově je napsáno, že se máme stále radovat, to znamená v každém okamžiku, právě teď. Co v životě člověka způsobí takovou radost? Moje osobní zkušenost je taková: Mám velkou radost z toho, že jsem Boží dítě, že o mě platí, že mě Pán Ježíš nikdy neopustí, protože mi to slíbil ve svém slově a že nikdo a nic mě neoddělí od Jeho lásky. Duch svatý je ve mně a pomáhá mi rozumět tomu, co se děje, co mám dělat a připomíná mi to, že jsem Boži milovaná dcera. Vždy, když si tohle všechno uvědomím, nezáleží na tom, jak se zrovna cítím, jaké řeším problémy, prostě mě zaplaví vnitřní radost a pokoj.

Bůh za to, abych mohla mít s Ním vztah jako dcera s Otcem, zaplatil velmi vysokou cenu. Jeho Syn, Pán Ježíš, nesmírně trpěl, On vzal moje hříchy na sebe a nechal se potrestat místo mě, aby nic nebránilo tomu přijít do Boží blízkosti. Je to důvod k velké vděčnosti Bohu a radosti z toho, co díky tomu mám. Můj Otec je Bůh, je to Král, tím pádem jsem princezna Božího království :) .

Vánoce (i když mají kořeny v pohanství) jsou tak, jak je vnímáme jako křesťané, oslavou narození Ježíše, Božího Syna a Spasitele (zachránce). Kéž by se lidé v tuto dobu zastavili a přemýšleli o tom, co že se vlastně v Betlémě kdysi stalo, proč se Ježíš narodil, jak žil a proč umíral na kříži. Nejlepší by bylo přečíst si o tom v Bibli, v evangeliích :) .

Přeji vám všem požehnaný předvánoční čas a stálou radost a pokoj v srdci bez ohledu na okolnosti. A taky ať se vám podaří cukroví a užijete si vše bez shonu a starostí :) .

Věra Pokorná

Category: Nezařazené  | Leave a Comment

Florbal – propozice turnaje 10. 12. 2016

Category: Nezařazené  | Leave a Comment

Všechny Vás srdečně zdravím,

rád bych Vás touto cestou všechny informoval, že v sobotu 19. 11. a následně pak v neděli u nás bude sloužit Dr. Kameel Majdali. V sobotu proběhne přednáška na téma Porozumění době, ve které se bude zabývat biblickými proroctvími a současnými světovými událostmi. Akce je určena i pro veřejnost. Věřím, že kdo z nás bude moci, tak také přijde. V současné době se zpracovávají pozvánky a malé plakátky, takže je budeme mít k dispozici určitě už zítra – alespoň ve V.M. Prosím, modleme se za tuto akci, možná na příští týden vyhlásíme i půst (to je ještě v řešení) a přemýšlejte, koho můžete pozvat. Věřím, že Duch svatý Vás povede a ukáže Vám ty lidi. Jsem Pánu vděčný, že jsem včera mohl dojednat pronájem. Akce proběhne v JC v loutkové scéně – je to prostor, kam se vejde sto lidí, je to na náměstí, pouze se sejde pár schodů a budeme v odděleném prostoru, kde jsou toalety i malá šatna.

V neděli se můžeme těšit na shromáždění, kde bude zvláštní důraz na Ducha svatého a Jeho působení. Začátek je jako vždy v 10 hod.

Ještě jednou moc prosím, abychom se za všechno a všechny modlili. Ať se vše děje k Boží slávě.

Bůh Vám žehnej,

F. Kam.

Category: Nezařazené  | Leave a Comment

Moc se mi líbilo toto krátké video a tak ho sem dávám, aby jste také mohli přijmout povzbuzení z toho, že Bůh má dokonalý plán pro náš život a počítá s námi :) .

Category: Nezařazené  | Leave a Comment

Den Bible v Kralicích nad Oslavou 10. září se nezadržitelně blíží. Udělejte si všichni poznámku do svých kalendářů a zvěte své přátele a známé. Určitě to bude stát za to – a to nejen kvůli bohatému programu (více informací níže v článku). Věřím, že tato akce bude mít i hluboký duchovní vliv na situaci v naší zemi, kdy se budeme radovat z ohromného duchovního dědictví po našich předcích ve víře a budeme mít i možnost před Pánem přemítat, jak na ně co nejlépe navazovat. Propagační video na Youtube je níže, můžete ho sdílet na Facebooku nebo emailem.

Program je uveden níže (měl by se po kliknutí otevřít v novém okně) a spousta dalších informací o průběhu akce, jejím smyslu, účinkujících apod., spolu s informacemi z minulých ročníků je možné najít na oficiálních stránkách akce: www.denbible.cz.

 

Category: Nezařazené  | Leave a Comment